ust
   

Click for english  

Rehberler Karagöz Ustasını Unutmadı
 

TUREB ÖDÜLLERİ SAHIPLERINI BULDU


Bursa'dan Şinasi ÇELİKKOL KARAGÖZ Evi ve Geleneksel Gölge Oyunumuz Karagözü Yaşatma Çalışmaları Nedeniyle Rehberler tarafından Ödüle Layık Görüldü.

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından her yıl 21 Şubat Dünya Rehberler Günü kutlamaları kapsamında verilen ‘Turizmin En İyileri’ ödülleri sahiplerini buldu. İnternet üzerinden yapılan oylamayla seçilen Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Ödülleri, bakan Ertuğrul Günay’ın da bulunduğu Divan Kuruçeşme’de düzenlenen törenle verildi.

Kültür mirasının tanıtımında önemli bir görev üstlenen rehberler, verdikleri ödüllerle ilgililer ve kamuoyunun dikkatini tarih-kültür mirasımızın önemi, korunması ve sürdürülebilir turizm konusuna çekmeyi amaçlıyorlar.


TUREB Ödülleri, “Tanıtım”, “Sürdürebilirlik”, “Konukseverlik”, “Otantiklik”, Kültür Turizmi” ve “Turizm Eğitimi” dallarında olmak üzere 6 dalda verildi.
Kültürel sürdürülebilirlik ödülünü kazanan Bursa Karagöz Evi’nin kurucusu ve Bursa'da Karagözü yeniden ayağa kaldıran ve yaşatan Karagöz Sanatçısı Şinasi Çelikkol, kültürel mirasımızın korunması, yurt içi ve dışında tanıtılması yönünde çalışmalar yapıyor ülkemizde Karagöz geleneğini sürdüren önemli temsilcilerin başında geliyor.

Detaylı haber icin tıklayınız:

TURIZMIN SESI:
http://www.turizminsesi.com/haber/tureb-odulleri-sahiplerini-buldu-6101.htm

TURIZM GAZETESI.COM
http://www.turizmgazetesi.com/news/news.aspx?id=52836

Bursalı Karagöz Sanatçısı Şinasi Çelikkol gecede ödülünü T.C.Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Tureb Başkanı Şerif Yenen'den alırken...
 

 

Bu haber 3362 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org