ust
   

Click for english  

Recep Okçu 'dan muhteşem bilgiler
 

Güney Marmara Profesyonel Turist Rehberleri Derneği tarafından bölgemizde yaşayan turist rehberlerine yönelik eğitici ve mesleki etkinliklerin ikincisi 11 subat 2010 persembe aksamı Bursalı Arkeolog Recep Okçu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Recep Okçu Bursa ve Güney Marmara Bölgesi tarihini ilk insanlrdan günümüze özetleyerek başladığı konuşmasında Bursa civarı Höyük yerleşimleri, Antik Kentler, Myrleia-Mudanya, Kios-Gemlik, Kaeseria Germanika-Uluabat-Yaylacık, Bitinya dönemi ve Prusias ad Olympium-Bursa hakkında çok önemli ve ilginç bilgilerini hazırladığı muhteşem görsel sunum eşliğinde paylaştı. Bölge rehberleri açısından oldukça önemli bilgiler sunan Okçu'ya geceye katılan rehber arkadaşlarımız hayran kaldılar.
Özellikle Bursa şehir merkezinde ve hisar içinde bulunan Bitinya, Roma ve Bizans dönemi eserler konusunda çok önemli bilgileri fotoğraflar eşliğinde anlatan Okçu'nun konferansı 2.5 saat sürdü.

Toplantının sonunda Gümred Yönetim Kurulu üyesi Nuri Arslan tarafından Recep Okçu'ya gecenin anısına bir "Tesekkur Belgesi" verildi.

Gümred

Arkeolog Recep Okçu konferans sırasında...
Salondan bir gorunum...

Bu haber 4396 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org