ust
   

Click for english  

Rehberler 'Turizmin En İyileri'ni seçiyor
 

TUREB 2009 Ödülleri için internette oylama yapılıyor.

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından 21 Şubat Dünya Rehberler Günü kutlamaları kapsamında her yıl verilmekte olan, turizmin en iyilerinin belirlendiği 'TUREB Ödülleri' için internet üzerinden oylama yapılıyor. www.tureb.net internet adresinde devam eden oylama ve ankette mevcut adaylar için oy vermenin yanı sıra yeni adaylar da önermek mümkün. Aday belirleme ve oylama süreci 15 Şubat 2009'da sona erecek.

Adaylar arasında Bursa'da Karagoz sanatına yıllarını vermiş, Karagöz evinin kurucusu 11 tane Karagoz festivalinin düzenlenmesine öncülük etmiş usta Sinasi CELIKKOL'da var...

TUREB, turizmin en iyilerini seçerken; sürdürülebilir turizm, çevresel ve kültürel koruma ile otantiklik ilkelerini ön planda tutuyor.

2009 Yılında kültür ve turizm alanında çalışmaları ile profesyonel turist rehberlerinin dikkatini çeken kişi, kurum ve kuruluşlar yine rehberlerin oylarıyla değerlendirilecek. Oylama sonucunda belirlenen adaylara ödülleri, 21 Şubat 2010 Dünya Rehberler Günü kutlamaları kapsamında düzenlenen törenle dağıtılacak.

TUREB Ödülleri, ''Tanıtım'', ''Sürdürebilirlik'', ''Konukseverlik'', ''Otantiklik'', ''Kültür Turizmi'' ve ''Turizm Eğitimi'' dallarında veriliyor.

Oy vermek ve Ödül Yönetmeliği''ni okumak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz:

http://www.tureb.net/tureb2009

http://www.tureb.net/TurebOdulleri.asp


Geçen yılki TUREB Ödülleri'ni: Global Refund, Pasion Turca, İZ TV, 'Avrupa'da Görülecek 101 Yer' kitabı, Turkish Cultural Foundation, Yerebatan Sarnıcı, Cercis Murat Konağı, Şahmaran Ustası Hasan Özcan, Doğa Derneği, Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu, Faruk Pekin, horon hocası Temel Saraç ve www.allaboutturkey.com kazanmıştı.


Kaynak: Turizmhabercisi.com

Bu haber 3111 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org