ust
   

Click for english  

Bursa Tanıtım Tırı İstanbul'da
 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) başlattığı "Hafta Sonu Bursa'ya" kampanyası için hazırlanan tanıtım tır'ı İstanbul'a gitmek için yola çıktı.

Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan ve marka şehir olma yolunda sağlam adımlar atan Bursa için geliştirilmiş özgün bir kampanya olan 'Hafta Sonu Bursa'ya' projesi çerçevesinde 11 Ağustos'ta yola çıkan tanıtım tırı, geçen hafta Bilecik, Eskişehir ve Kütahya'yı gezdi.

Tır İstanbul'da Kadıköy iskelesinde ve Sultanahmet meydanında duracak. Tırın İstanbul ayağında Güney Marmara Profesyonel Turist Rehberleri Derneği (GÜMRED) üyesi Profesyonel Turist Rehberleri de görev yapacak.

BTSO hizmet binasının önünde yapılan törenle İstanbul'a doğru yola çıkan tır, 8 Eylül 2009 tarihine kadar 5 ilde daha tanıtım yapacak. BTSO hizmet binası önünde gerçekleştirilen törende konuşan Törene BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, Bursa'nın Türkiye'de ilk defa hafta sonu turizmini başlatan bir şehir olma özelliğini taşıyacağını söyledi. Bursa'yı tanıtmak için hazırlanan hazırlanan tırın toplam 8 ili gezeceğini kaydeden Sönmez, "Tam bir sonuç almak yıllar sürebilir. Markalaşmak uzun bir yol. Bu, kararlı kent gönüllüğünü de gerektiriyor" dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, İstanbul'a hareket eden tıra el sallayarak uğurladı...

Fotoğrafta soldan saga; Rehber Ihsan Unaldı, İl Kukltur Turizm Müdürümüz Ahmet Gedik, Rehber Necdet Hakgüden ve Gumred Başkanı Uğur Çelikkol tören sırasında tırın önünde görülüyor.

Bu haber 3300 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org