ust
   

Click for english  

Gündemimiz Turizm
 

BTSO Bünyesinde kurulan Turizm Konseyi ilk çalıştayını yaptı. Çalıştayda Bursa Turizmi tüm yönleriyle masaya yatırıldı. Tarih ve Kültür, Tanıtım -Pazarlama, Turizm Çeşitliliği, Ulaşım, Personel ve Eğitim Grupları oluşturuldu.

Çalıştaya Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kurulu üyeleri de katılarak çalıştayı yakından takip ettiler.

Gümred Rehberler Derneği olarak turizm konseyinin Tarih ve Kültür Grubunda yer aldık. Çalıştaya Gümred Başkanı Erol Bodur'un yanısıra Başkan Yardımcısı Uğur Çelikkol ve yönetim kurulu üyesi Hatice Şen de katıldılar. Dernek Başkanı Erol Bodur grup sözcülüğüne seçilerek, grubun önerilerini katılımcılarla paylaştı.

Gümred Başkanı Bodur, konuşmasında özetle , " Dünya Miras Listesi çalışmaları devam eden çarşılarımızın ve otobüsle ulaşılamayan tarihi eserlerin daha kolay ziyaret edilebilmesi için özel araçların temini ve otobüs otoparklarının yeterli hale gelmesi gerekmektedir. Turizm sezonu, kayak sezonu, ramazan ayı, Bursa'nın Fethi gibi özel günlerde turistlere karşılama şenliği organizasyonları yapmalıyız. Acentaların tur programına Bursa ve ilçelerini dahil etme çalışmalarına hız vermeliyiz. Orjinal harita ve krokiler hazırlayıp dağıtmalıyız. Engellilerin tarihi eserleri ziyaretini kolaylaştıracak projeler geliştirmeliyiz. Rehber dostu işletmelerin artmasını sağlamalıyız. Gezilerin mutlaka lisanslı rehberle gerçekleşmesini temin etmeliyiz. Restorasyon projelerinin aslına uygun yapılması çok önemli olup, akşamları kültürel ve folklorik etkinliklerin yapılabileceği mekanların sayısını artırmalıyız diyerek çalışma grubunun önerilerini aktardı.

Bu haber 2724 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org