ust
   

Click for english  

Ankara'da Tureb Toplantısı
 

21-22 Mart tarihlerinde Ankara Rehberler Derneği ARED'in evsahipliği ve Şerif Yenen'in başkanlığında TUREB Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya halen kurulu bulunan İRO, ARO ve İZRO başkanları ile, oda kurulma aşamasındaki illerin rehber dernekleri başkan ve yöneticileri katıldı.

Yeni yürürlüğe giren Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği ile kurulacak birlik ve odaların işleyişlerinin görüşüldüğü toplantı yoğun bir gündemle gerçekleşti. Oda kuruluşları, rehber çalışma kartları, ruhsatnameler, dernek-oda ilişkileri, rehber taban ücretleri, denetlemeler ve uygulama gezileri toplantının başlıca gündemini teşkil etti.

Toplantıda Tureb Başkanı Şerif Yenen tarafından, yeni kurulacak rehber odalarıyla birlikte Bursa Turist Rehberleri Odası'nın ilk genel kurul toplantısına ilişkin iş ve işlemleri yürütmek üzere Gümred Başkanı ve oda kurucu üyesi Erol Bodur, Gümred Saymanı ve oda kurucu üyesi Hatice Şen ile oda kurucu üyesi Ersen Yelkenkay'dan oluşan heyete yetki belgesi verildi.

Toplantı sonrası oda ve dernek başkanları tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül ve Eğitim ve Araştırma Genel Müdür Yardımcısı Nusret Tutan ziyaret edilerek, Turist Meslek Yasasının çıkmasındaki desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

Yeni kurulacak rehber odaları gibi Bursa Rehber Odası ilk genel kurul işlemleri başlamış bulunmaktadır. İkamet esasına göre rehberlerimiz odaya kayıt yaptıracaklardır. Oda İlk genel kurulu, rehber çalışma kartları, ruhsatnameler, rehber taban ücretleri ve diğer konularda en kısa sürede üyelerimize ayrıntılı bilgi verilecektir.

Gümred Yönetim Kurulu

23.Mart.2013

Bu haber 2938 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org