ust
   

Click for english  

Meslek Yasamız için Meclis Görüşmelerimiz Sürüyor
 

Meslek Yasamız için TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyeleri ve AK Parti yetkilileri ile Meslek Yasamız için görüşmelerimiz devam ediyor. Görüşmelerde amacımız, rehberlik meslek yasasında rehber meslek kuruluşlarının üzerinde anlaştığı iyileştirilmesi istenen konuları milletvekillerinin dikkatine sunmak, desteklerini almak ve Meslek Kanunu’nun yasalaşması sürecinin hızlandırılmasını sağlamak.

Rehber Meslek Kuruluşları temsilcileri, 8 Mart 2012 Perşembe günü Ankara’da tekrar bir araya gelerek Turist Rehberliği Meslek Kanunu Tasarısı ile ilgili üçüncü tur Meclis ziyaretlerini gerçekleştirdik.
Görüşmelere; TUREB ve İRO Başkanı Şerif Yenen, İZRO Başkanı Ayten Şenipek, ARED Başkanı Sibel Güven ve Başkan Yardımcısı Suat Dingil, ARO Yönetim Kurulu üyesi Vedat Özçelik, GÜMRED Başkanı Uğur Çelikkol katıldı.

8 Mart günü sabahtan TBMM Turizm Komisyonu üyesi CHP İstanbul Milletvekili Sn Haluk Eyidoğan ve Turizm Komisyonu üyesi CHP Samsun Milletvekili Sn İhsan Kalkavan ziyaret edildi. CHP milletvekilleri görüşmelerde bizim girişimlerimizi destekleyeceklerini belirttiler, ancak azınlıkta kaldıkları için AK Parti’nin yaptığı değişiklikler konusunda sayısal olarak etkili olamadıklarını dile getirdiler.

Öğleden sonra Turizm Komisyonu üyesi AK Parti Erzurum Milletvekili Sn Muhyettin Aksak ve AK Parti kurucularından İstanbul Milletvekili Sn Belma Satır ile görüşerek yasamız, yasa metninde istediğimiz iyileştirmeler ve yasalaşma sürecinin hızlandırılması dileklerimizi ilettik.

Bildiğiniz üzere; meslek kuruluşları temsilcileri olarak Meclis ziyaretlerimize Ocak ayında başlamış, meslek kuruluşlarının Kanun Tasarısı ile ilgili görüşlerini aktararak fikir alışverişinde bulunmuştuk.

Bugüne kadar görüşmediğimiz Turizm Komisyonu üyesi milletvekilleri ve Adalet Komisyonu üyesi milletvekilleri, parti yetkilileri ile de görüşmek üzere randevu taleplerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Meclis ziyaretlerimiz sürecek.

TUREB Yürütme Kurulu

Bu haber 3035 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org