ust
   

Click for english  

Rehber adayları Bursa'daydı
 

Konya Selçuk Üniversitesi Turist Rehberliği bölümü öğrencileri Türkiye eğitim gezisi kapsamında geçtiğimiz hafta Bursa'ya geldiler. Ared- Ankara rehberler derneği yönetim kurulu üyesi Profesyonel Turist rehberi Derya Kapkın liderliğinde Türkiye turu yapan yeni rehber adayları Bursa'ya uğradılar.

Bursa'da grubu karşılayan Gümred Başkanı Uğur Çelikkol onlara Bursa hakkında bilgiler verdi ve rehberlik yaptı. Çekirge, Karagöz, Muradiye, Tophane Osmangazi ve Orhangazi türbeleri ile Bursa surlarının bir kısmını gören öğrenciler Ulucami ve çarşı bölgesini yürüyerek gezdiler ve Eski Aynalı Çarşı'da Karagöz Antikacısında Karagöz sanatçısı Şinasi Çelikkol'dan karagöz hakkında bilgi alıp kısa bir gösteri seyrettiler.

Derya Kapkın ve üniverste öğretmenleri Gümred'in yeni ofisine de uğrayarak 2.Başkan Nuri Arslan ve sayman İlhan Şentürk ile de sohbet ettiler.

Derya Kapkın geçtiğimiz yıl Bursa'da Kültür Turizm Bakanlığı tarafından açılan Profesyonel Turist rehberliği kursu sonunda gerçekleşen Türkiye eğitim gezisinde de görev yapmış ve gruba rehberlik yapmıştı.

Bu haber 4173 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org