ust
   

Click for english  

Gümred'ten Muhteşem Buluşma
 

Gümred geçtiğimiz günlerde üyelerini ve Bursa Turizmindeki önemli isimleri, ayrıca 2 yıllık dönemde derneğe destek verenleri ve Bursa basınını bir araya getiren güzel bir organizasyona imza attı.

Anatolia otelde gerceklesen gecede 2009-2011 dönemi yönetimi tarafından hazırlanan slayt gösterisi ilgiyle izlendi. Geceye katılanlar 2 yıllık sürecte derneği öncelikle layıkıyla yaşattıkları ve Bursa'da sözü gecen bir dernek haline getirdikleri icin başta Başkan Uğur ÇELİKKOL olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine tesekkur ettiler.

Gecede yönetim kuruluna, derneğe destek veren basın kuruluşlarına ve derneğe katkı sağlayan bazı kuruluşlara teşekkür plaketi verildi.
Gecede konuşan İl KültürTurizm Müdürü Ahmet Gedik kısa süre önce kurulan derneği bu günlere getiren yönetime teşekkür ederek bu tip toplantıların daha sık yapılmasını temenni etti.

Başkan Uğur Çelikkol ise zor şartlar altında teslim aldıkları derneği öncelikle yaşattıklarını daha sonra ise temelini güçlendirerek layık olduğu yere taşıdıklarını belirterek derneğin kavuştuğu istikraralı çizgiye dikkat çekti ve 2 yıl bounca yapılan falliyetlerden bahsetti ve katkı koyanlara teşekkür etti.
Geceye katılan bazı üyelerin ortamı gerecek davranışlar içersinde oldukları ise maalesef gözlerden kaçmadı.

Başkan Uğur Çelikkol 2 yıllık dönemde yapılanları muhteşem bir slayt gösterisi eşliğinde konuklara
sundu.
Başkan'ın sunduğu 2009 -2010 Yılı Faaliyet Raporuna göre;

01 Dernek kuruluşu ile ilgili resmi işlemler tamamlandığında artık adımızı duyurma zamanı gelmişti. 08 Nisan 2009 tarihinde yaptığımız basın toplantısı ile Bursa'ya merhaba dedik.
02 Gümred'in kurumsal bir yapıya kavuşması için çalışmalar başlattık. Önce dernek adıyla özdeşleşen bir logo çalışması yaptık. Günümüzün olmazsa olmazı internet dünyasında yer alması için derneğimize yakışır, Türkiye'de ilk olan ve her üyemizin kendi özel sayfası ve iletişim bilgilerine ulaşılan bir internet sitesini www.gumred.org adresinde oluşturduk.Diğer derneklerin web siteleri incelendiğinde farkımız hissedilecektir. Günümüz iletişim araclarından Facebook'ta grup açtık.
03 2009 Turizm haftası kutlamalarına katıldık, destek verdik.
04 Başkanımız Uğur Çelikkol'un girişimleri sayesinde hizmet içi zorunlu eğitim seminerlerini Bursa'ya taşıdık. Artık başka şehirlere gitmemize gerek kalmadı. 2009 ve 2010 seminerleri Bursa'da gerçekleşti. Çabalarımızın sonucu olarak 2011 semineri yine Bursa'da gerçekleşecek ve Gümred tarafından düzenlenecek .
05 21 Şubat 2009 Dünya rehberler günü kutlamasında İstanbul'da ki törende derneğimizi üyemiz Abdullah Er temsil etti.
06 Bir çok kez değişik kurum ve kuruluşlara gönüllü rehberlik yaptık. Ramazan ayında Engelli ve sakat vatandaşlarımıza Türsab işbirliği ile gönüllü şehir turu yaptık.15 eylül 2009
07 BTSO tarafından organize edilen Bursa Tanıtım Tırına destek verdik, gidilen şehirlerde rehberlik yaptık. Ağustos-Eylül 2009
08 Bursa Turizm Çalıştayı 'na katıldık, çalıştay toplantılarında görev aldık ve katkı koyduk. Almira Otel'de gercekleşen toplantılarda derneğimizin adını duyurduk. 19 Aralik 2009
09 2010 kış aylarında Üyelerimize yönelik seminerler & eğitimler düzenledik.
28 Ocak 2010 Perşembe
Konuk: Ömer KURMUŞ - Bursa İl Halk Kütüphanesi Müdürü & Eski ve el yazması eserler uzmanı
"Türkiye'de Vakıf Kütüphaneleri ve Bursa Kütüphaneleri " konusunda eğitim Verdi.
11 Şubat 2010 Perşembe
Konuk: Recep OKÇU - Arkeolog / Nümizmat / Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi
" Bursa tarihi, bölge arkeolojisi-antik kentleri ve sikkeleri " konusunda eğitim verdi.
25 Şubat 2010 Perşembe
Konuk: Ersen Yelkenkaya - Halkla ilişkiler Uzmanı-Profesyonel Rehber
"Turist Rehberliğinde halkla ilişkiler "konusunda eğitim Verdi.
11 Mart 2010 Perşembe
Konuk: R.Şinasi ÇELİKKOL - Karagöz Sanatçısı-Unima Bursa Şubesi Başkanı
Geleneksel Gölge Oyunumuz Karagöz ve Bursa'da Karagöz'ü yaşatmak için yapılan faaliyetler, Karagöz evinin hikayesi " konusunda eğitim Verdi.
25 Mart 2010 Perşembe
Konuk: Levent Gencelli - Gazeteci
"Bursa'da turizm adına ne kaldı " konusunda konuşma yaptı.
010 Üyelerimiz arasında diyaloğu arttırmak ve mesleğimize dair sohbetler için yaz buluşmaları-kış buluşmaları ve toplantılar düzenledik. Birlikte yemek organize ettik.
011 21 Şubat 2010 tarihinde İstanbul'da gerçekleşen Dünya Rehberler günü kutlamasına Gümred adına Başkanımız Uğur Çelikkol katıldı.

012- 2010 Turizm haftası kutlamalarına katıldık, Bursa kent meydanında Gümred adına tanıtım&bilgilendirme standı açtık. Orhangazi'de ki panele Başkanımız Uğur Çelikkol konuşmacı olarak katıldı. Bursa'ya gelen sayın Kültür Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay'a rehberlik yapmak için İl Kültür Turizm Mdüdürlüğü tarafından görevlendirildik, törenler boyunca hazır bulunduk

013- Derneğimizin adını duyurmak için televizyon programlarına katıldık. Gümred bir çok kez yazılı ve görsel basın yayın organlarında yer alarak derneğimizin ve Bursa turizminin sorunları ile ilgili görüş bildirmiş ve söz sahibi olmuştur.
014- Bugün itibariyle bankadaki hesapta: 2337.50 TL vardır. Derneğimizin hiçbir borcu yoktur.

2009-2011 döneminde büyük emek vererek derneğimize hizmet eden yönetim kurulu üyelerimiz. Uğur ÇELİKKOL-Başkan, İhsan Ünaldı-2.Başkan, Havva Çiftci-Genel Sekreter, S.Necdet Hakgüden-Sayman, Nuri Arslan-Üye teşekkür ederiz.
"Kurmak değil, önemli olan yaşatmak ve istikrardır" felsefesi ile görev yapan arkadaşlarımız aldıkları emaneti layığı ile korumuş, yüceltmiş ve bu güne getirmiştir.

www.gumred.org

Bu haber 3142 kez okunmuştur. 


Son 5 Haber
Haberler
 
2017 Rehber Taban Ücretleri belli oldu
21 Şubat Dünya Rehberler Günü
Erol Bodur Tureb Delegeliğine Seçildi
Üyemiz İhsan Ünaldı'ya 25.Yıl plaketi
Gümred 'te Erol Bodur Yeniden Başkan
» tüm haberler
 
   
       
  2009 Gümred. Tüm Hakları Saklıdır.

GÜNEY MARMARA PROFESYONEL TURİST REHBERLERİ DERNEĞİ Kütük No: 16.034.148
Nalbantoğlu mah. Akbıyık cad. No:13 Kat:3 Osmangazi / Bursa
Tel:0224 221 82 58 Fax : 90 224 221 72 80 E-mail: gumred@gumred.org